In de historische haven van Elburg vind je Bistro Loulou, een charmante Franse bistro waar goed eten, mooie wijn en gastvrijheid centraal staan. Van een uitgebreid ontbijt met verse patisserie tot Franse klassiekers tijdens het diner: bij Loulou waan je je even in Frankrijk, maar dan gewoon in het Gelderse Elburg.
Elburg is zo’n stad waar je heerlijk doorheen kunt dwalen. De middeleeuwse straatjes, historische gevels en de oude haven geven de Hanzestad een bijna filmisch decor. En precies daar, midden in die historische omgeving, vinden we Bistro Loulou.



Franse charme aan de haven
Bistro Loulou is ontstaan vanuit de liefde voor de authentieke Franse keuken én de kunst van gastvrijheid. Het jonge stel Roos en Hugo heeft een plek gecreëerd waar je niet alleen komt om te eten, maar vooral om een paar uur te genieten.
De sfeer heeft iets van een klassieke Parijse bistro, terwijl je tegelijkertijd de warme, ontspannen sfeer van de Provence proeft. Een fles wijn op tafel, gerechten om samen te delen en alle tijd om uitgebreid te tafelen: precies het soort plek waar wij graag aanschuiven.
Op de kaart staan Franse klassiekers, maar dan met een eigen Loulou-twist. Er wordt gewerkt met verse, seizoensgebonden ingrediënten en daarnaast is er een wisselend menu de jour. Ook voor wijnliefhebbers valt er genoeg te ontdekken. Mooie Franse wijnen krijgen hier net zoveel aandacht als het eten.
Zondagochtend bij Loulou
Wij bezoeken Bistro Loulou op zondagochtend. Hoewel we aanvankelijk vooral voor het ontbijt komen, blijkt kiezen nog best lastig. Want als er verse Franse patisserie op de kaart staat, willen we natuurlijk eigenlijk alles proberen.
We beginnen met een pain perdu: een wentelteefje met crème fraîche en rood fruit. Comfort food op z’n Frans en precies goed voor een luie zondagochtend. Daarnaast bestellen we de oeufs mado: twee gekookte eitjes met toast en Comté-kaas, waarbij de toast in fijne ‘soldaatjes’ is gesneden. Simpel, klassiek en ontzettend lekker. Bij onze havercappuccino krijgen we bovendien een warme mini-madeleine. Zo’n klein extraatje waar we heel blij van worden.
En omdat we de patisserie toch echt niet kunnen weerstaan, bestellen we ook nog een amandelcroissant. En dat blijkt een heel goed idee. Boterig, knapperig en precies zoals een goede Franse croissant hoort te zijn. Je proeft dat de patisserie hier serieus wordt genomen.



Van ontbijt tot apéritif
Wat we leuk vinden aan Bistro Loulou is dat het niet alleen een plek is voor uitgebreid dineren. De bistro is juist een plek waar je op verschillende momenten van de dag kunt binnenlopen. Vanaf 10.00 uur kun je er terecht voor ontbijt en patisserie, maar ook voor de lunch. Later op de dag verandert de sfeer langzaam richting apéritif. Een glas wijn, iets lekkers van de apéritifs-kaart en gezellig tafelen: ook daarvoor ben je hier welkom. Vanaf 17.00 uur wordt het diner geserveerd en komt de Franse bistro-keuken helemaal tot zijn recht.
Table d’hôte: samen aan één lange tafel
Een van de bijzondere momenten bij Bistro Loulou is de Table d’hôte. Tijdens deze gezellige zondagmiddag schuif je samen met andere gasten aan aan één lange tafel. Geen afzonderlijke tafeltjes dus, maar juist samen genieten van een tafel vol Franse klassiekers.
De gerechten worden in het midden van de tafel gezet om met elkaar te delen. Voor deze gelegenheid worden bovendien bijzondere wijnen geopend die per glas verkrijgbaar zijn. Voor het eten betaal je een vaste prijs van € 40 per persoon; de dranken zijn niet inbegrepen.
Het past perfect bij de sfeer van Loulou: ongedwongen, gezellig en met alle aandacht voor goed eten en mooie momenten aan tafel.
Een beetje Frankrijk in Elburg
Bistro Loulou is wat ons betreft een fijne ontdekking in Elburg. Niet alleen vanwege het eten, maar juist vanwege het totaalplaatje. De Franse keuken, de patisserie, de wijn, het interieur en de persoonlijke gastvrijheid van Roos en Hugo zorgen samen voor een plek waar je gemakkelijk wat langer blijft hangen.
En misschien is dat wel precies de charme van een goede Franse bistro: je hoeft nergens haast te hebben. Je bestelt nog een koffie, deelt een croissant, schenkt nog een glas wijn in en geniet ondertussen van het gezelschap.
Of je nu na een wandeling door het historische Elburg neerstrijkt voor koffie met patisserie, uitgebreid wilt ontbijten, komt lunchen of ’s avonds Franse klassiekers wilt delen: bij Bistro Loulou voelt het een beetje alsof je voor een paar uur naar Frankrijk bent vertrokken. Bekijk hier de korte video van ons bezoek aan Elburg.
Havenkade 10, Elburg | website
Klik hier voor onze aanraders in Elburg en hier voor alle Gelderlandtips.
Volg je me trouwens al op Instagram en Facebook voor de laatste nieuwtjes?