Amsterdam is weer een nieuw restaurant rijker. Vlak bij het Spui en de Kalverstraat vind je Lucky Duck, een nieuwe plek voor modern Asian dining waar je vanaf 17.00 uur terecht kunt voor een uitgebreid diner, maar net zo makkelijk later op de avond aanschuift voor cocktails en muziek. Vanaf 20.00 uur draait er op zaterdag een DJ en daarmee verandert Lucky Duck langzaam in een plek waar eten, drinken en nightlife elkaar ontmoeten.
Wij gingen er met vrienden eten en ontdekten een restaurant dat niet alleen verrast met een veelzijdige Aziatische kaart, maar ook met een interieur waar veel te zien is.
Een persoonlijke ode aan Azië
Lucky Duck is het restaurant van ondernemer Bas Huijgens. Het concept ontstond vanuit zijn liefde voor Azië en de vele reizen die hij door het continent maakte. Onderweg verzamelde hij inspiratie in keukens, op markten en aan tafels met chefs en ondernemers van over de hele wereld.
Samen met zijn partner Mara Kwasniewska bracht hij die ervaringen samen in Lucky Duck. Het uitgangspunt is helder: kwaliteit staat voorop, maar de sfeer moet vooral relaxed en ongecompliceerd zijn. Geen restaurant waar je het gevoel krijgt dat alles ingewikkeld moet zijn, maar juist een plek waar je met vrienden uitgebreid kunt tafelen, verschillende gerechten kunt delen en ondertussen lekker kunt blijven hangen.
De menukaart reist ondertussen vrolijk door Azië. Thailand, Vietnam, China en Japan komen allemaal voorbij, met bekende streetfoodklassiekers naast gerechten met een wat verfijndere twist. Het is zo’n kaart waarbij je eigenlijk meteen veel te veel wilt bestellen.



Een interieur vol geluk en Aziatische details
Ook het interieur is allesbehalve standaard. Lucky Duck is ruim voor Amsterdamse binnenstadbegrippen, maar voelt dankzij de verschillende zitgedeeltes toch persoonlijk en sfeervol.
Voor een date night lijkt het wat donkerdere gedeelte met knusse tafeltjes en een bank ons perfect. Ga je, zoals wij, met vrienden, dan is het gedeelte met de grote ronde tafels en ruime booths ideaal. Grote raampartijen en dakramen zorgen hier voor veel licht zodat je de omgeving goed kan opnemen.
Een meterslange draak zweeft boven de ruimte en aan de muur hangt een verzameling gouden Maneki-neko, de Japanse gelukskatjes die met hun zwaaiende pootje geluk en voorspoed zouden aantrekken. De combinatie van moderne boudoir-elementen en Aziatische details geeft Lucky Duck een eigen karakter.
Mooi detail: bij de inrichting werd niet alleen gebruikgemaakt van professionals, maar ook van vrienden en familie. Dat maakt het interieur wat minder gelikt en juist persoonlijker.
Het hart van het restaurant is de open keuken. Hier zie je het team aan het werk en voel je de energie die bij een drukke avond hoort. Echte foodies kunnen plaatsnemen aan de chef’s counter op hoge krukken en zo extra dicht op de actie zitten.



Van sushi tot Peking duck
In de keuken staat een internationaal team onder leiding van Andres Gonzalez, die eerder werkte bij onder meer The Siren en The Entourage Group. Het team bestaat uit chefs met verschillende Aziatische specialismen, waaronder een authentieke sushi-chef.
Ik begin de avond met een K-Pop Martini. Alleen al voor het uiterlijk is dit een feestje: bovenop drijft een roze bloem met gouden glitter. Gelukkig is de cocktail niet alleen Instagram-proof, maar ook erg lekker.
Daarna komt er flink wat eten op tafel. En dat is precies hoe je Lucky Duck wat ons betreft moet beleven: lekker veel verschillende gerechten bestellen en met elkaar delen.
De sashimi van bluefin tuna met shiso en bloedsinaasappel ponzu is een van onze favorieten. De combinatie is fris en verfijnd, zonder dat de smaak van de tonijn wordt overschaduwd.
Ook de sushirollen vallen goed in de smaak. Vooral de Spicy Tuna en Shrimp rolls verdwijnen opvallend snel van tafel. Daarnaast bestellen we de wagyu gyoza’s, die heerlijk mals zijn.
En natuurlijk kunnen we een gerecht als de Peking duck niet overslaan. Die hoort wat ons betreft echt op tafel als je hier met een groep komt. We bestellen er gebakken rijst bij en ook de aubergine met spicy miso en goma ponzu is een aanrader voor wie van umami en een beetje pit houdt.
We sluiten af met een selectie van mochi in drie smaken. Precies genoeg om nog even na te tafelen en ondertussen te genieten van de steeds levendiger wordende sfeer in het restaurant.



Van diner naar cocktails en DJ
Wat Lucky Duck extra interessant maakt, is dat het restaurant niet stopt zodra de laatste gerechten van tafel zijn. Iedere zaterdag, vanaf 20.00 uur, zorgt een DJ voor muziek en kun je later op de avond ook aan de cocktailbar terecht.
Daarmee richt Lucky Duck zich niet alleen op mensen die uitgebreid willen dineren, maar ook op Amsterdammers die na een dag shoppen spontaan ergens willen neerstrijken voor een drankje, of die in het weekend een avondje uit willen beginnen met goed eten en daarna nog wat langer willen blijven hangen.
Het voelt daardoor als een plek die gedurende de avond verandert, zonder dat het geforceerd aanvoelt.
Wij komen terug
Na een avond bij Lucky Duck zijn wij in ieder geval enthousiast. Niet alleen vanwege het eten, maar juist vanwege de combinatie van het interieur, de muziek, de cocktails en de ontspannen sfeer.
En dan hebben we het nog niet eens over de service gehad. Wij werden tijdens onze avond geholpen door Kim en wat een topper is zij! Persoonlijke, attente service maakt een avond als deze wat ons betreft helemaal compleet.
Lucky Duck is daarmee zo’n restaurant waar je gemakkelijk binnenloopt voor een hapje, maar waar de kans groot is dat je uiteindelijk veel langer blijft dan gepland. Bekijk hier de korte video van onze ervaring.
Voetboogstraat 13, Amsterdam | website
Klik hier voor nog meer tips in de Burgwallen-Nieuwe Zijde buurt. En klik hier voor nog meer tips in Amsterdam-Centrum.